Direct naar hoofdinhoud
Lees voor

Nieuws | 10 10 2026

Eerste tiny houses geplaatst in Bunde

Vier van de twaalf geplaatst

De bouw van de tiny houses van SGL in Bunde is gestart. De eerste vier modulaire woningen zijn inmiddels geplaatst op het terrein van WBC Aan de Pas. De komende periode wordt verder gewerkt aan de overige woningen. Uiteindelijk komen hier twaalf woningen voor mensen met hersenletsel, met ondersteuning en begeleiding van SGL.

Een eigen plek met begeleiding dichtbij
De tiny houses zijn bedoeld voor mensen met hersenletsel die behoefte hebben aan een eigen woonplek en aan zorg, ondersteuning en begeleiding in de buurt. Iedere woning is voor één persoon en heeft een woon- en slaapgedeelte, badkamer, berging en eigen terras. De woningen zijn gelijkvloers en geschikt voor mensen die gebruikmaken van een (elektrische) rolstoel. SGL zorgt voor de basisinrichting; bewoners kunnen hun woning daarna verder naar eigen smaak inrichten. Bewoners krijgen hier hun eigen plek, terwijl de ondersteuning en begeleiding van SGL dichtbij zijn. Ook kan SGL ondersteunen bij praktische zaken en samen met de bewoner kijken naar een passende daginvulling en activiteiten.

Meer informatie?
Meer weten over de tiny houses of bekijken voor wie deze manier van wonen passend kan zijn? Lees meer op de pagina over wonen met begeleiding in de tiny houses in Bunde Wonen met begeleiding in tiny houses in Bunde.  Wonen in de tiny houses valt onder de Wet langdurige zorg (Wlz), vanaf LG4. Hiervoor is een geldige CIZ-indicatie nodig. SGL kan ondersteunen bij het aanvragen daarvan. Neem gerust contact op met het Servicepunt Zorg.

Deel dit verhaal: